Instalace Kubíkových jeřábů

Instalace 10.000 jeřábů

Pokud znáte příběh skládání jeřábů pro Kubíka, víte, že jich tento malý kluk dostal přes 15 tisíc. Ohromné množství. Když mě napadlo, zda je nechce všechny vystavit, nakonec se nechal přemluvit. Museli jsme jen slíbit, že všechny ty jeřáby, které mu přinesly štěstí, dostane zpět. Po více než roce se to nakonec povedlo. Díky úsilí paní Radostové, která to vše zorganizovala, díky výtvarnici Olze Šmídové, které se podařilo na první pohled nerealizovatelné a díky podpoře řady partnerů tak mohlo viset v lednu 2015 celkem 10 tisích Kubíkových jeřábů v pražském OC Arkády. Výška téměř 10 metrů, použito přes 4 kilometry lanka na zavěšení všech těch malých i velkých origami ptáčků a stovky lidí, kteří se zastavili a složili jeřába. Pro mě osobně to bylo jednak hezké završení skládání pro Kubíka a zároveň ale i impuls pro další krok. Chtěl bych, aby se skládalo dále. Pro koho? Nebude to tak přímočaré, ale o to doufám zajímavější. Již v březnu se dozvíte více. Naučte se skládat jeřába už dnes. A můžete ho dát i jako krásný dárek.

David

Web k instalaci: kubikovijerabi.cz

Kubíkovi se teď jeřábi zase vrátí, ale slíbil, že je zase propůjčí, pokud by se podařilo je někdo jinde vystavit.

Pro podporu akce 1000 jeřábů pro Kubíka jsem připravil videonávod, jak skládat jeřába. Omluvte, pokud kvalita není dokonalá, ale chtěl jsem video mít kvůli akci 1000 origami jeřábů co nejdříve.

Víte, že v sadě Jeřáb - 1000 důvodů proč skládat je fotografický návod a papíry na skládání, takže nemusíte skládat u počítače? A nebo můžete sadu dát jako krásný dárek?

Proč mám na webu videonávod na skládání jeřába, když je v sadách, které nabízím v obchodech?

Video je jiné médium než papír, pro jiné příležitosti. Skvěle poslouží, pokud můžete skládat a sedět u počítače nebo tabletu. Sady To složím jsou papírové - jako knihy. Můžete si je vzít do parku, můžete skládat s přáteli, můžete je někomu dát jako dárek. Bylo napsáno mnoho o knihách a e-knihách. Origami má jednu výhodu - nakonec je to vždy papír, ze kterého skládáte.

Chcete tedy další důvod, proč jeřába složit? Přečtěte si příběh 1000 jeřábů pro Kubíka.

Tak ať se vám hezky skládá!

David

Publikováno: 30. ledna 2015