O nás

Náš příběh

“Je to na mě složité.”
“To bych nezvádl(a).”
“Nemám na to trpělivost.”
“Nemám na to čas.”
“Proč bych to měl(a) dělat?”

Takové a další podobné názory někdy slýchám od lidí okolo sebe na skládání z papíru.

Pak se někteří nechají přesvědčit a zkusí to. Najednou se jim objeví úsměv na tváři. A radost. Často se objeví vzpomínky z dětství, kdy se skládaly čepice, loďky nebo nebe-peklo-ráj.

Jak jsme vyrostli, často potřebujeme důvod, proč něco vytvořit, udělat, složit. Udělat někomu radost je asi ten nejhezčí důvod.

Proto vznikly sady To složím - s unikátním foto návodem (co sklad to jedna fotografie), za skvělou cenu a s příběhem, proč skládat (přečtěte si třeba o 1000 jeřábech pro Kubíka).

O rok později vznikla origami srdečná přání. Vzkaz od srdce, který si budete pamatovat Vy i ta nebo ten, kdo přání dostane. Přání, které napíšete a složíte. Přání, které navíc pomáhá.

Sem tam nás třeba napadne třeba posílat loďky po Vltavě pro ty, které milujeme a nebo iniciovat akci 1000 jeřábů pro Kubíka, která se stala fenoménem.

V první polovině roku vznikly origami lustry, které jsou specifické tím, že je nabízíme jako sady, ze kterých si lustru uděláte sami. Takový lustr Vám udělá velkou radost, kdykoliv ho rozsvítíte. Bude totiž od Vás.

Baví nás Vám přinášet radost a inspiraci a myslíme si, že každý může dělat úžasné věci. Budu moc rád, když mně napíšete, zda se nám to daří a nebo jak to můžeme dělat lépe.

Vaše příběhy jsou pro nás to nejdůležitější.

Moje srdce pro děti

Povedlo se

Instalace 10tisíc jeřábů pro Kubíka v OC Arkády, Praha

V roce 2013 jsem se potkal (díky zdravotní klaunce Janě) s malým Kubíkem a vznikla akce "1000 jeřábů pro Kubíka". Tisíce lidí nejen z celé České republiky Kubíkovi posilali papírové origami ptáčky - jeřáby a spolu s nimi krásné dopisy. Pak se Kubíkovi změnil život a zase chodí normálně do školy.

Dostal celkem přes 14 tisíc jeřábů a každý z nich měl svůj příběh, každý nesl jedno přání. A myslím, že každý udělal radost nejen Kubíkovi, ale i tomu, kdo ho skládal.

O akci natočila reportáž i ČT1 a v lednu 2015 se povedlo zajistit unikátní instalaci 10 tisíc jeřábů, které Kubík dostal v OC Arkády v Praze.

~ Více o akci 1000 jeřábů pro Kubíka a instalaci.

Dělat to dobře

Rozhodli jsme se, že budeme dávat nemalou částku z prodeje Srdcí na podporu dobrých věcí Není to filantropie, jen chceme, aby to, co děláme, mělo pozitivní efekt na okolí a na společnost. Myslíme si totiž, že i toto může inspirovat a dělat radost. Nám to radost dělá.

Naše produkty vyrábíme z papírů s FSC certifikací. Fakticky to znamená odpovědný přístup k lesnictví i k celému procesu od výroby papíru až po tisk.

Srdečná přání jsou prvním produktem, u kterého si necháváme auditovat uhlíkovou stopu. Naším cílem je jí snižovat, protože to má v důsledku pozitivní dopad.

Zajímá nás dění v oblasti odpovědného podnikání - jsme členy Asociace společenské odpovědnosti.

Je hodně jednotlivců i firem, které nás inspirují.

 

FSC certifikace našich produktů

CO2 měřená uhlíková stopa

Asociace společenské odpovědnosti

Vy a my

Zajímá, co si myslíte o tom, co děláme. Je pro nás důležité, co si myslíte.

Vaše spokojenost je pro nás základ a tak navrhujeme produkty i služby. Přesto - pokud budete mít někdy pocit, že to není zcela ono - můžete kdykoliv napsat přímo mně. Vyřeším to.

A pokud se Vám líbí naše přání, akce, sady, dárky... tak budeme moc rádi, když nám to napíšete. Případně o nás může říci Vašim známým, tím nám hodně pomůžete.

Děkuji Vám!

David Čížek

David Čížek

zakladatel a jednatel
[email protected]
tel. +420 777 777 259

Origamica design s.r.o.

Korunní 588/4
120 00 Praha 2
Czech Republic

IČ.: 24293709
DIČ: CZ24293709 (jsme plátci DPH)

Spisová značka: C 193800 vedená u Městského soudu v Praze

Děkujeme za podporu a pomoc

Tiskárna a grafické studio AF BKK Praha Děkujeme tiskárně AF BKK, která dělá produkci a tisk našich produktů.
Nejen za nedocenitelný přístup a podporu.

Děkujeme Anně Barton, vynikající designérce, se kterou jsme navrhli Srdce. Děkujeme Janu Bartovi, který významně pomohl, aby Srdce mohly více podpořit neziskové organizace. Děkujeme i mnoha dalším lidem, kteří nás podporují a pomáhají. Zcela zvláštní poděkování patří Lence, mé Lásce, které jsem složil první lilii a dal své ♥.